• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

MotorHispania rx50/70 odpala ^^/już nie .. znów w częściach

Tutaj opisujemy sprzęty zarejestrowane na motorower
  • Reklama
Zakładając nowy temat napisz dokładnie o co chodzi w tytule wątku, zabronione jest zakładanie tematów w stylu "pomocy", "prośba".

MotorHispania rx50/70 odpala ^^/już nie .. znów w częściach

Postprzez misios1410 » 26 paź 2013, o 22:50

to tak zakupiłem to cudo za cale 140 funtów czyli jakieś 700 zl poprzedni właściciel chciał sobie zrobić coś ala streetfighter .. i szczerze to mu tak średnio wyszło .. na dzien wczorajszy to było w miarę kompletne tzn było w jednym kawałku ale dzisiaj już jest wyczyszczone po rozkręcane .. cylinder dostałem jakiś chiński 47 mm wraz z hiszpanką ..
mam 2 fotki i parę pytań .. wiec tak gdzie tu podpiąć zbiorniczek wyrównawczy ? .. wszędzie pisze żeby olej 75w90 zalać do skrzyni ?
wgl zawsze myślałem że takie moto mają baki metalowe.. wielkie plany ze go wgniotę ... a tu zonk .. bak plastikowy xd

rocznik 2003
wydech jakiś chyba spawak .. w sensie sama końcówka
teoretycznie 70cc

plany są duże co do tego :twisted:
oczywiście jak mi się spodoba
po 1 uruchomić żeby jeździła i wgl
pod wyżyć to na początek + zmiana pozycji podnóżków .. jak w szosowo turystykach Lub transformacja na SuperMoto ;)
wymiana lampy przedniej
może rama poleci w stickera ale to juz na dalszy plan :)
dokladnie to sam nie wiem jak to wyjdzie , mam taka swoja wizje w glowie :P

w dowodzie mam wpisane ze to jest model MH6V-X FURIA .. z tego co zauważyłem to jest inaczej rx50 ?

Obrazek
ObrazekUploaded with ImageShack.com

Ostatnio edytowano 25 sty 2014, o 23:38 przez misios1410, łącznie edytowano 6 razy
misios1410
10km/h
10km/h

Offline :(

Autor tematu
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Motocykl: Motorhispania rx70
Tabilca rejestracyjna: LSW - Świdnik

MotorHispania rx50

Postprzez Rudy102 » 27 paź 2013, o 11:14

Nie zrobisz z tego supermoto. Ogarnij mechanikę na początek a potem spróbuj zrobić z niego ładnego nakeda. A w skrzyni ma być olej 10w40 do skrzyń motocyklowych. Olej przekładniowy pokroju Hipola za dobrze smaruje sprzęgło co powoduje poślizg i sprzęgło szybciej się zużywa.
Obrazek
Rudy102
80km/h
80km/h

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Motocykl: Rieju Spike

MotorHispania rx50

Postprzez misios1410 » 27 paź 2013, o 22:09

okej znalazłem książkę serwisowa aprilli z silnikiem am6 i tam pisze żeby nalać 75w90 gl4 do skrzyni
Obrazek

BtW .. ten wydech tak nie odstaje on był po odkręcany :lol:

pierwsze zamówienie poleciało na łożysko igiełkowe .. jakieś bez firmowe ..bo chce na razie zobaczyć jak to będzie chodzić :) jak mi podpasuje to będziemy powoli zbierać hajs na nowe firmowe graty a na razie składam na tym co mam :D a jak nie podpasuje to poleci na sell . jutro leci zamówienie na tłok no name

wszystko da się zrobić :) jak to mówią nie ma rzeczy nie możliwych :) tylko duzo zabawy + hajs !

-- 28 paź 2013, o 22:00 --

zamówiłem tłok jakiś chiński i zadzwoniłem do gościa od którego kupiłem hiszpankę okazało się że ma jakieś plastiki wiec nie wiele myśląc w samochód i do gościa .. dostałem czasze te boczne plastik na ramę i plug wiec coś będziemy kombinować.
Od czego może podpasywać zbiorniczek na płyn ?

-- 25 sty 2014, o 22:33 --

coś stukało w silniku wiec chciałem zobaczyć co to .. http://www.youtube.com/watch?v=NwPaaZ_H8RA
i tak się zaczęło ..
to znalazłem w środku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

łożyska kupione wszystkie skf c3 prawie igiełkowych nie wymieniam ,uszczelki do silnika cały komplet kupione, simmeringi kupione ,uszczelki do cylindra Top Performances Trophy 70 kupione a tak swoją drogą to cylinder ten co mam jest na oko identyczny z Top Performances Trophy 70
teraz tylko czekać żeby to wszystko przyszło ..owy tłok ... . . . . . booo stary "sie" rozwalil ....
misios1410
10km/h
10km/h

Autor tematu
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Motocykl: Motorhispania rx70
Tabilca rejestracyjna: LSW - Świdnik

Powrót do Motorowery