• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

Peugeot XP6 SM "topielec" by Selvador :D

Tutaj opisujemy sprzęty zarejestrowane na motorower
  • Reklama
Zakładając nowy temat napisz dokładnie o co chodzi w tytule wątku, zabronione jest zakładanie tematów w stylu "pomocy", "prośba".

Postprzez selvador » 15 mar 2013, o 20:35

Eloszka :D
Tak dziś stwierdziłem że chyba czas napisać coś o moim pierdziku i dodać kilka zdjęć:)
No więc historia z XP6 zaczeła sie w pierwszym tygodniu września gdy stwierdziłem że do szkoly 5km bus kosztuje 2zł w jedną stronę i postanowiłem kupić motorynkę. Peugeot jest moim pierwszym motorem z homologacją (w wieku 12 lat miałem mini crossa ale tego nie można było nazwać w ogóle pojazdem:D). Dowiedziałem sie od znajomego że sprzedaje tanio jakiś motorower więc zagadłem z nim przejechałem się (były problemy z ruszaniem :d) i kupiłem. Przy kupnie widziałem że nie jest w dobrym stanie ale za cene XXXzł postanowiłem zaryzykować oraz to że był po Crashu. Z biegiem czasu dowiedziałem się również że był prawdopodobnie topielcem któy spędził ponad tydzień w rzece we Francji. Oczywiście było pełno problemów z nim, psuł się itp a że był to mój first moto musiałem się nauczyć wszystkiego bo nie znałem nikogo z bliższych sąsiadów którzy zajmują sie mechaniką. Zacząłem z nim troche robić, zaczeło się od wymyślenia patentu na złącze dyfuzora z końcówką ( była owinięta szmatą z której aż ciekła benzyna i olej) wąż ogrodowy 2 opaski i po problemie. Tego samego dnia wieczorem znalazłem to forum AM6.COM.PL i po przeczytaniu kilkunastu problemów poradników itp całkowicie zmieniłem widzenie i zaczełem długi remont. Poczatkowy V-max 60km/h full odblokowany!!! PORAŻKA (aż sie płakać chciało jak widziałem wasze tematy o v-maksach na seria 100-110km/h), przyspieszenia to on wgl nie miał. wieksza górka i dymanie 5km/h na jedynce. Remont zaczął się od:
- kupna przedniej klamki do hamulca bo takowej nie posiadał,
-odpowietrzenie hamulców
-ogólne przepatrzenie podzespołów
-rozciecie dyfuzora wybebeszenie go do końca (blaszka jedna została i się tłukła)
Pojeździłem całe 4 dni po czym pojawił się dosyć spory problem otóż zatkał mi się dyfuzor. Był to bardzo głupi lecz poważny problem bo nie spodziewałem sie tego. Przez 2 dni cały czas rozkręcałem wszystko,czyściłem itp. Kolega zaproponował mi pomoc mieszka odemnie ponad 10km (lecz ściąga AM6 z zagranicy remontuje i sprzedaje). On również nie mógł znaleźć przyczyny. Najlepszym pomysłem było kupić 0,5l i dumać :D:D o godzinie 3 w nocy odjebało mi żeby zdjąć wydech i go odpalić :D Tym samym pół osiedla nagle sie zaświeciło ale CUD działa :D
Nie będę opisywać problemów z zatykaniem sie gaźników itp itp.
Okolo października kupiłem chiński cylek 90 "różową moc", po zdjęciu starego cylindra doznałem z kolegą szoku :D Pół pierwszego pierścienia znikło w wydechu a dziury w krawędzi górnej tłoka były tak duże że gwoździa by przełożył:D Po założeniu cylka oczywiście był problem z uszczelką pod głowicą ale co tam ważne że była MOC !!! :D Już 2 dnia koło stanęło zapiczało, puściło na pół gazu:D Nacieszyłem się XP6 tydzień. Wracałem z kolegami i na środku miasta przy redukcji pękła sprężynka a dokładnie jedno z jej "ogonków" na wałku zmiany biegów w skrzyni, co było oczywiste wypchało dołem karteru. Dziura była na kciuka i cały olej poszedł na drogę. Żeby nie dostać mandatu za czyszczenie nawierzchni przez straż delikatny but i do domu nie zważając na brak oleju. Spadł pierwszy śnieg więc wziąłem się za remont silnika. Po rozłożeniu na czynniki pierwsze i zaraz przed kupnem łożysk znalazłem na alledrogo.pl silniczek po świeżo po remoncie z nowym wałem TOP racing i troszkę dojechanym TOP 80. Wylicytowałem go jakimś cudem za 560zł. Silnik CHECK!! Teraz plastiki, motorek był szlifie dlatego to byl priorytet poszedł na mat. Rama z nią było w uj roboty bo zdzierałem caly lakier do zera kilka zimowych dni wiertarka szczotka itp i udało się. Pomalowałem ją, wziąłem się za składanie wszystko okej(troche na odpierdol ole ok) pojeździłem może 2 dni po ulicach zlanych solą,chlorem itp( zima!) 2 dnia jadąc zaczął przerywać gasnąć itp. Pomyślałem yhyy pewnie syf albo coś w gaźniku. Doprowadziłem go do domu z miasta dużo niżej położonego niż mój dom :D nie całe 1,5km ale 3 godziny mordęgi pchając go po śniegu bardzo grubo ubrany. Jak się okazało w/w sole "zjadły" mi cewki po prostu zerdzewiały a miedź pokryła sie białym czymś. Wymieniłem zapłon ze starego silnika. DZIAŁA HUUUURAAAAAA. Kolejnego dnia już nie było tak fajnie, wchodzę do garażu a tu zawał prawie. Odparzyło lakier. No to znowu rozbieranie malowanie składanie. Drugi raz zabrałem się trochę bardziej profesjonalnie :D

Osiągi hymm na TOP 80 narazie V-max tylko 116km/h bo strach w zimie szybciej, ale jeszcze by szedł.
Przełożenie 13/53
Ogólna charakterystyka:
-cylek TOP 80 oraz chińska 90 (top na szlif poszedł)
- gaźnik Dellorto 16 (zostane zhejtowany przez was że za mały lecz jeszcze nie nazbierałem kasy na wiekszy, planuje do pełnej wiosny kupić przynajmniej 21mm)
-wydech Techigas e-nox

Wiem wiem zabardzo się rozpisałem Sorka ale fajnie się pisało i przynajmniej nie zapomne co z nim jeszcze robiłem :D

Licze na opinie co to jeszcze bym mógł w nim zmienić itp itp :D

PS. "opona na tor" :D:D:D

Nie wyglada juz tak ładnie bo troche jeździłem przed wczorajszym atakiem zimy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Downhill, moto, lasery, wóda, dzi*ki to coś czym żyje :D

Pomogłem??! daj podziękuj :P
selvador
40km/h
40km/h

Offline :(

Autor tematu
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Motocykl: Peugeot XP6
GG: 26369770
Tabilca rejestracyjna: KLI - Limanowa

Re: Peugeot XP6 SM "topielec" by Selvador :D

Postprzez PACZU » 15 mar 2013, o 20:37

Po pierwszym foto myślałem, że to ścigacz. :lol:

To miejsce to nie forum M gdzie hejtują za mały gaźnik z firmy innej niż Stage6 Dellorto. :)

P.S.: Ch*** z osiedlem, ważne, że ożył. :twisted:
PACZU

Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy
Motocykl: GSXR750;RS50;NKD 125
GG: 8060600
Tabilca rejestracyjna: SK - Katowice

Postprzez selvador » 15 mar 2013, o 20:40

Nie nie to 9 letni staruszek :D

selvador
40km/h
40km/h

Autor tematu

Postprzez Skrzeku » 15 mar 2013, o 20:43

Hah ciekawa historia ;D francuzi nie przejmuja sie takimi motorkami i dlatego tak dlugo lezal :D za duzo hajsu maja ;E

Za ten post autor Skrzeku otrzymał podziękowanie od
PACZU
Skrzeku
140km/h
140km/h

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Motocykl: Peugeot XR6
GG: 5022370
Tabilca rejestracyjna: LRA - Radzyń Podlaski

Postprzez Pawlos312 » 15 mar 2013, o 20:49

Bardzo ładnie teraz wygląda, tylko załatw sobie jakąś porządną lampę na przód i zmień oponę z tyłu :). Fajnie, że przywróciłeś moto do stanu używalności :).

Za ten post autor Pawlos312 otrzymał podziękowanie od
selvador
Pawlos312
110km/h
110km/h

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Motocykl: DT125R/MTX125R
GG: 6381322
Tabilca rejestracyjna: LZ, LZA - Zamość

Postprzez selvador » 15 mar 2013, o 20:49

jak bedzie coś cieplej to go rozbiore i zrobie wam zdjęcie jak wygląda w nim elektryka :D kuuuurewwa :D z jednego plusa idzie wszystko prócz klaksonu :D i to szeregowo :D 1 rzecz sie spierdoli albo jeden kabelek nie łączy i ciemno tylko silnik chodzi :D poprzedni właściciel nie miał zabardzo logicznego myślenia :D i te przewody to nic innego jak przedłużacz domowy:)

-- 28 sie 2013, o 00:27 --

Siemka
Na koniec wakacji po wygranych startach w "nielegalnych wyścigach na zlocie motorowerów" ( hahah) postanowieniem zrobić mu ostry lift :D
Oto efekt 4dniowej roboty po 20godzin srednio :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

selvador
40km/h
40km/h

Autor tematu

Postprzez mario5 » 11 wrz 2013, o 18:22

no, no ładny ten xp6 :D
mario5
50km/h
50km/h

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Motocykl: peugeot xp6 80

Postprzez adam356 » 11 wrz 2013, o 20:24

Zajebiscie wygląda z tyłu , a ten dyfuzor miazga polerka w c**j zaj****ta :D No i zaj****ty lakier :twisted:
CPI SM
-Power Force 70 + szlif + tłok Airsal (/)50mm
-Dellorto 17,5
-Wydech spawany Simi z dwoma końcówkami z stali nierdzewnej

Obrazek

Za ten post autor adam356 otrzymał podziękowanie od
selvador
adam356
50km/h
50km/h

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Motocykl: CPI SM 50
GG: 12183996
Tabilca rejestracyjna: SCI - Cieszyn

Postprzez Wojtek22 » 11 wrz 2013, o 20:35

Widzę że też się zabrałeś za polerkę :P
Ale opony zmień, jak masz taki zamiar to pisz do mnie ;)
Wojtek22
90km/h
90km/h

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Motocykl: Drakon 50 / RS 125

Powrót do Motorowery