• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

Motorower i 45 km/h

czyli prawo jazdy i przepisy
  • Reklama
Drogi użytkowniku, używaj polskich znaków, stosuj się do zasad interpunkcji i ortografii, nowe zdania rozpoczynaj z dużych liter. Pamiętaj również że od podziękowania służy opcja "podziękuj"

Motorower i 45 km/h

Postprzez niesciorex » 27 sie 2013, o 09:34

Wiem że temat rzeka i był wiele razy poruszany ale czy komuś zdarzył się wypadek przekraczając zawrotną prędkość 45 km/h i miał problemy podane w poniższym tekście? Bo mój tato to przeczytał i chce mi założyć blokadę do 45 nawet już zamówił XD

"Wiele osób poruszających się skuterami posiada prawo jazdy kategorii A i stosowanie blokad w tym wypadku jest bezcelowe. To właśnie do nich kierowany jest ten artykuł. Odblokowanie skutera zdecydowanie poprawia jego osiągi, a większość motorowerów jest fabrycznie przygotowana do rozwijania większych prędkości, niż nasze ustawowe 45km/h. Jednocześnie przestrzegam przed zdejmowaniem blokad przez osoby nie dysponujące prawem jazdy kategorii A. W przypadku zatrzymania przez Policję na przekroczeniu prędkości fakt odblokowania skutera może wyjść na jaw, co grozi konsekwencjami prawnymi! W przypadku osób uczestniczących w kolizji drogowej ujawnienie faktu kierowania odblokowanym skuterem grozi postawieniem zarzutu kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień! Powtarzam - odblokowany skuter jest już motocyklem wymagającym prawa jazdy kategorii A. W takiej sytuacji nie działa ubezpieczenie OC wykupione na skuter, co z kolei oznacza, że sami z własnej kieszeni będziemy musieli pokryć wszelkie straty powstałe w wyniku kolizji. Nawet, jeśli to nie my jesteśmy sprawcą kolizji. Ponadto ponosimy wtedy odpowiedzialność za uszczerbek na zdrowiu osób poszkodowanych. W przypadku trwałego kalectwa ofiar oznacza to konieczność wypłacania dożywotniej renty na rzecz poszkodowanego w wysokości zasądzonej przez sąd.Warto także pamiętać, iż jeśli odblokowany skuter w świetle prawa staje się motocyklem, to oznacza to konieczność jego przerejestrowania, czyli zarejestrowania jako motocykl. Taka operacja wymaga także dokonania zmian w polisie ubezpieczeniowej. Dopiero wtedy odblokowany skuter, zarejestrowany jako motocykl i ubezpieczony jako motocykl ma pełne prawo legalnego poruszania się po drogach publicznych."

Skopiowane ze ścigacz.pl
Obrazek

Cross Loncin 125 4t ----------> Yamaha Dt 50 LC '95 ----------> Ch Racing Wxe
Avatar użytkownika
niesciorex
80km/h
80km/h
 
Offline :(
 
Autor tematu
Posty: 398
Dołączył(a): 24 maja 2012, o 18:14
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Motocykl: Husky Ch-Racing WXE
GG: 42205871
Tabilca rejestracyjna: LU, LUB - Lublin

Re: Motorower i 45 km/h

Postprzez bongos19 » 27 sie 2013, o 10:34

No to chyba oczywiste, że podczas wypadku koszty pokrywasz ty ( nie obowiązuje ubezpieczenie ) i do tego brak prawka . Pół biedy jak masz 50 ccm i po wypadku moto nie nadaje się na hamownię, ale w przypadku 70, 80ccm itp. nie masz na co liczyć. Każdy jeździ na własną odpowiedzialność (ew. odpowiedzialność rodziców ).
You stand up for your rights. Jah!
Avatar użytkownika
bongos19
 
Offline :(
 
Posty: 406
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 12:40
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Motocykl: Rieju Rs1 80ccm


Powrót do Prawo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości