• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

Set malina

nie wiesz jakich części użyć np do tuningu ? Pisz tutaj
  • Reklama
Drogi użytkowniku, używaj polskich znaków, stosuj się do zasad interpunkcji i ortografii, nowe zdania rozpoczynaj z dużych liter. Pamiętaj również że od podziękowania służy opcja "podziękuj"

Set malina

Postprzez Kubasz » 22 cze 2017, o 15:44

Witam. Jestem posiadaczem Dt50x i mam zamiar zwiększyć trochę mocy. Naczytałem sie na internecie multum rzeczy na temat owej przeróbki, ale nie wiem dokładnych rzeczy. Po pierwsze mam na myśli zestaw z Jackmotors.pl Malina po portingu z tokiem asso lub barikit. Który tłok lepszy?
Chce uzyskać jak najlepsze osiągi z tego cylindra, więc jaki najlepszy gaźnik ? Czy seryjny wał może zostać ? ( Nie wiem ile ma on przejechane ) Jak nie to jaki najlepiej kupić ? Jaki wydech ? ( Teraz mam serie z pustą końcówką ). Jaki filtr powietrza ? Czy oryginalny może zostać? Jaka chłodnica ? Czy oryginalna wystarczy ?. Pozdrawiam
Kubasz

Offline :(

Autor tematu
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Motocykl: Yamaha DT50x

Set malina

Postprzez monster » 22 cze 2017, o 17:19

Kubasz napisał(a):Po pierwsze mam na myśli zestaw z Jackmotors.pl Malina po portingu z tokiem asso lub barikit. Który tłok lepszy?

Kłania się faq "
Spoiler:
i ten wątek asso-czy-barmakit-do-maliny-49-0-t5557.html
Kubasz napisał(a):Chce uzyskać jak najlepsze osiągi z tego cylindra, więc jaki najlepszy gaźnik ?

Strzelałbym w 19-21mm.
Kubasz napisał(a):Czy seryjny wał może zostać ? ( Nie wiem ile ma on przejechane )

Jeżeli nie ma luzów to wymieniłbym tylko łożyska. Chyba, że chcesz iść w koszta.
Kubasz napisał(a):Jaki wydech ? ( Teraz mam serie z pustą końcówką )

Co prawda linki nie działają ale może coś wybierzesz(zależenie od tego jak jeździsz i gdzie) do-it-yourself/dobor-wydechu-t1113.html
Kubasz napisał(a):Jaki filtr powietrza ? Czy oryginalny może zostać?

Ja mam osobistą odrazę do filtrów stożkowych w enduro/sm więc zostałbym przy oryginalnej dyskretnej puszce filtra.
Kubasz napisał(a):Jaka chłodnica ? Czy oryginalna wystarczy ?.

Malina to nie taki setup, żeby dokładać drugą, zwłaszcza, że chłodnice w tych moto są dość wydajne.( o ile jest czysta i nadmiernie nie pogięta)
monster
Administrator
Administrator

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy
Motocykl: W oczekiwaniu
GG: 0

Re: Set malina

Postprzez Nabru121 » 23 cze 2017, o 11:07

Zawsze byłem za asso, droższy ale pekł mi na 4 części i narobił niezłego bajzlu........ i teraz już o tej marce nic nie powiem. Jak monster napisał było 12312312 takich tematów warto poszukac i dostaniesz odp na wszystko
peugeot sv 50 1996r -> Malaguti Xtm 80 2003r -> Ktm exc-f 250 2008r i Gilera Smt 50 2010

Obrazek Obrazek

Kanał Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCWHBhO ... subscriber
Nabru121
70km/h
70km/h

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Motocykl: Ktm Exc-f 250 2008r
Tabilca rejestracyjna: RPZ - Przeworsk

Re: Set malina