• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

jakie tarcze sprzęgła do am6

Regulamin działu
tematy związane z tuningiem i modyfikacjami zamieszczamy tu: modyfikacje
  • Reklama
Zakładając nowy temat napisz dokładnie o co chodzi w tytule wątku, zabronione jest zakładanie tematów w stylu "pomocy", "prośba".

Postprzez serdi » 11 sie 2017, o 18:34

Witam mam zamiar wziąć się za wymianę tarcz sprzęgła problem w tym że nwm jakie tarcze założyć i ile ma ich być
link 1https://gmoto.pl/tarcze-sprzegla-kpl-am6-4-sztuki,63366.html
link 2 http://allegro.pl/tarcza-tarcze-sprzegl ... 55678.html
link 3 https://www.scooterkingz.com.pl/tarcze-sprzegla-vicma

więc może wyjaśnię o co mi chodzi a mianowicie w linku 1 mamy komplet 4 tarcz a w drugim tych tarcz jest 5 a w trzecim też jest 5 tylko że mają inne wymiary i moje pytanie które tarcze będą pasowały i ile ich trzeba 4 czy 5 sztuk proszę o szybka pomoc bo nie chce mi się teraz rozbierać sprzęgła aby zmierzyć jakich tarcz potrzebuję ponieważ moto musi być ciągle na chodzie ::D
serdi

Offline :(

Autor tematu
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Motocykl: rieju mrx 50

Postprzez jimijimipage » 12 sie 2017, o 15:51

Cześć serdi!
Z tego co się orientuję wchodzi tam 4 tarcze więc jak najbardziej możesz brać z Gmoto. ;) Ceną się dużo nie różnią a kumpel brał stamtąd i jest zadowolony. :D
jimijimipage

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Filipek4423 » 15 sie 2017, o 16:31

Jaki masz problem, że wymieniasz sprzęgło? Być może należy wymienić tylko sprężyny, gdy sprzęgło ślizga się wraz z nowym olejem.
5 tarczy czy 4 to bez różnicy, na 5 lepiej będzie wysprzęglać. Są one dużo cieńsze od oryginału i zmieszczą się do kosza. Polini Evolution również ma 5 tarcz i wszystko wchodzi.
Co do tarcz, które podałeś to nie polecam żadnych. Sam kiedyś zrobiłem ten błąd i kupiłem te same co podałeś w linku z gmoto. Tarcze wykonane z gównolitu, po 100km tarcze nadawały się do wymiany. Tarcze, które są godne uwagi i są w niskiej cenie(widocznie takich szukasz, że wysłałeś 3 linki do tarcz w cenie +-50pln) to TRW https://smugi.pl/product-pol-184-Tarcze ... -4szt.html. Są to same tarcze bez przekładek i sprężyn, ponieważ do tego stosuje się oryginalne. Po prostu zmieniasz same tarcze, reszte zostawiasz. Nie wiem co u Ciebie nie gra, ale do tarcz dokupiłbym sprężyny Malossi https://smugi.pl/product-pol-179-Sprezy ... -4szt.html. Jest to element, który po jakimś czasie "przestaje działać" przez co jest słaby docisk w wyniku czego sprzęgło się ślizga. Twarde sprężyny w dobrej cenie. Lepsze i twardsze od nich są tylko MVT, które kosztują dwa razy więcej. Nie zapomnij także wymienić oleju na nowy i założyć nową uszczelkę kapy sprzęgła. Jak coś robić to porządnie, a nie rozbierać trzy razy.
Filipek4423
10km/h
10km/h

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Motocykl: Senda+TZR

Postprzez jimijimipage » 16 sie 2017, o 12:59

No no jeżeli ponad 100 zł to niska cena za komplet to gratki. Wiadomo, że te tańsze tarcze nie bd jakieś mega wytrzymałe, ale w tej cenie nie ma się co cudów spodziewać. :) Zresztą to już zależy od Niego jakie weźmie ;)
jimijimipage

Postprzez Filipek4423 » 17 sie 2017, o 22:33

Niska. Jeżeli się chce, aby to jeździło to 100pln to dobra cena za tarcze. Ale jeżeli chce się zrobić na chwilę to polecam te za 40zł, kilka razy będzie się je wymieniało i wyjdzie na to samo. Od siebie polecam Metrakity oraz Polini Evolution. Mam te tarcze w dwóch sprzętach i lepszych nie ma.
Filipek4423
10km/h
10km/h

Postprzez jimijimipage » 18 sie 2017, o 18:03

Okej, zgodzę się z Tobą :)
jimijimipage

Postprzez serdi » 24 sie 2017, o 21:28

panowie update kupiłem jednak kevlarowe tarczki sprzęgła i pojawił się znowu problem wszystko poskładałem do kupy wyregulowałem sprzęgło tak jak powinno się to robic i c**j ciągnie jak pojebane już mi ręce opadają a może to dlatego że tarczki muszą się ułożyć? sam nie wiem
serdi

Autor tematu
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Motocykl: rieju mrx 50

Postprzez Filipek4423 » 25 sie 2017, o 17:11

nowym olejem zalales? na koszu i klamce wyregulowales?
Filipek4423
10km/h
10km/h

Powrót do Silniki AM6