• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

Intercom SENA SMH5

Tu zrecenzuj nowy "garnek" lub ciuch
  • Reklama
Drogi użytkowniku, używaj polskich znaków, stosuj się do zasad interpunkcji i ortografii, nowe zdania rozpoczynaj z dużych liter. Pamiętaj również że od podziękowania służy opcja "podziękuj"

Intercom SENA SMH5

Postprzez Fandango » 21 cze 2014, o 22:00

Postanowiłam zrecenzować na forum swój intercom Seny, który używam już rok, więc zdążyłam poznać jego zalety i wady.
http://www.sena.com/product/intercoms/smh5/
Obrazek

Model jakim dysponuję to SMH5 o zasięgu 5km, co jak się okazało jest prawdą. Oczywiście 5km w otwartym terenie.
Montaż jest stosunkowo prosty, wszystko znajduje się pod wyściółką kasku i nie uwiera. Problem może pojawić się, gdy skorupa kasku ma wyjątkowo nietypowy kształt, ale z tym także można sobie poradzić. Real foto:
Obrazek Obrazek

Intercom bez problemu łączy się ze stale sparowanym drugim intercomem. Problem pojawia się gdy na zmianę parujemy się z dwoma osobami, bo trzeba to robić za każdym razem, co może być uciążliwe. Jeśli jednak mamy tylko 1 stałego kompana podróży zgadanie się zajmuje ok. 3 sekundy.
Dodatkowo intercom posiada bluetooth 3.0 więc możemy go połączyć z telefonem i słuchać muzyki podczas jazdy. Fani czystych dźwięków i szerokiej gamy wysokich brzmień tacy jak ja będą wniebowzięci.
Jednocześnie bez problemu możemy się połączyć z nawigacją.
Czas pracy cały czas gadając to 10 godzin. Nie wiem dokładnie ile się ładuje, ale nie trwa to zbyt długo :)
Minusem może być to, że łatwo zgubić gąbeczkę od mikrofonu...
Intercom ma tylko dwa przyciski, a manewrowanie nimi nie utrudnia jazdy, bo szczerze mówiąc to wszystko jest bajecznie proste.
Po ostatniej aktualizacji Sena łączy się z wszystkimi modelami intercomów na rynku.

Cóż mogę powiedzieć - od siebie serdecznie polecam, intercom bardzo się przydaje.
Motocykl to przyjemność, nie masochizm ani łóżko szpitalne lub trumna.
Obrazek

Za ten post autor Fandango otrzymał podziękowanie od
monster
Fandango
50km/h
50km/h

Offline :(

Autor tematu
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Motocykl: Yamaha MT
Tabilca rejestracyjna: SBE - Będzin

Intercom SENA SMH5

Postprzez knoczek » 10 mar 2015, o 18:46

Intercom bardzo przydatna sprawa.
knoczek

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Intercom SENA SMH10

Postprzez jarojarecki82 » 16 paź 2017, o 17:30

witam , jestem nowym motocyklistą, chcę się podłączyć pod temat , a wiec problem tkwi w tym żę moja Sena SMH 10/SM czasem ma poprostu focha i nie chce się połączyć z urządzeniem wcześniej już sparowanym , dopiero po parunastu minutach w końcu postanawia dać za wygraną i łączy się z innym interkomem dodam że tym samym, zawsze na początku jest słyszalne (found connect), i kolejny problem, podczas słuchania muzyki przez bluetoth łączy z telefonem się i po pewnym czasie rozłacza, proszę o pomoc :)
jarojarecki82

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Motocykl: Honda CBF 600
Tabilca rejestracyjna: DBL - Bolesławiec

Powrót do Ubrania i kaski