• Reklama

PROMOCJA gadżety am6.com.pl
Zobacz przed zadaniem pytania na forum TU
Nasze sprzęty
motocykl(e) miesiąca

Dziwne stukanie chrobotanie w silniku

Regulamin działu
tematy związane z tuningiem i modyfikacjami zamieszczamy tu: modyfikacje
  • Reklama
Drogi użytkowniku, używaj polskich znaków, stosuj się do zasad interpunkcji i ortografii, nowe zdania rozpoczynaj z dużych liter. Pamiętaj również że od podziękowania służy opcja "podziękuj"

Postprzez serdi » 20 lip 2017, o 01:40

Siema jest to mój pierwszy temat wątek czy jak to się tam zwie.
Dobra przejdę teraz do sedna sprawy kilka dni temu wybrałem się na przejażdżkę po mieście wracając do domu leciałem długą prostą 1.2.3.4.5 i przy 6 biegu pojawił się problem a mianowicie za lekko go wbiłem i nie wyskoczył (silnik o mało co z ramy nie wyleciał) hehe no dobra wbiłem ponowie 6 i ( w tym momencie zaczęło coś stukać) jechałem dalej jak gdyby nigdy nic dojeżdżając do ronda zacząłem zwalniać i moto mi zgasło z początku myślałem że to kolejna uszczela pod głowicą kopie kopie nic (kopka chodziła lekko ale kompresja jakaś tam była) jakoś udało mi się moto odpalić z pychu ale szybko schodziło z obrotów i gasło słysząc przy tym taki stuk chrobotanie myślałem że to łożysko igiełkowe na sworzniu mi jebło) jakoś dojechałem do domu zdjąłem cyl i wszystko jest w jak najlepszym porządku cylek bez rys uszczelki nie wydmuchało pod głowicą łożysko na sworzniu ok zero luzów na wale. Jeszcze go nie złożyłem i nie odpalałem ale zapewne jutro to zrobię ale martwi mnie to co było przyczyną tego stukania bardziej takiego chrobotania i że szybciutko schodził z obrotów i gasł może coś w skrzyni się sypło. A zapomniałem dodać zminiłem linke sprzęgła i dopiero dzisiaj zóważyłem że jak wcisnę sprzęgło to moto dalej tak jakby było na biegu ale jezdzić się dało normalnie być może dlatego coś w skrzyni się sypło
serdi

Offline :(

Autor tematu
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Motocykl: rieju mrx 50

Postprzez leonekDT » 20 lip 2017, o 13:35

kompresja jakaś tam główny problem w am6 zlóż ponownie i zobacz co dalej najlepiej zmierz cisnienie manometrem jesli strzela i gasnie cisnienie za małe a co do chrobotania w skrzyni jak nie rozbierzesz nie zobaczysz a sprzegło wyreguluj na koszyku sprzęgłowym zobacz kliny na wale i wałku równoważącym
leonekDT
30km/h
30km/h

Otrzymał podziękowań: 13 razy
Motocykl: dt50r motorynka50
GG: 15556016

Postprzez serdi » 20 lip 2017, o 22:32

a istnieje taka możliwość że ściąłem klin na wale?
serdi

Autor tematu
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Motocykl: rieju mrx 50

Postprzez leonekDT » 21 lip 2017, o 12:30

na wale może nie ale na wałku równoważącym tak , warto sprawdzić dwa bo może być pęknięty na wale
leonekDT
30km/h
30km/h

Otrzymał podziękowań: 13 razy
Motocykl: dt50r motorynka50
GG: 15556016

Powrót do Silniki AM6